Používáme cookies, abychom vám umožnili co nejlepší využití našich webových stránek. Kliknutím na „Souhlasím“ souhlasíte se zpracováním. Další informace o cookies naleznete v našich informacích o ochraně údajů. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.
Praktický příklad – montáž desek plošných spojů u firmy Brink Climate Systems
Praktický příklad – montáž desek plošných spojů u firmy Brink Climate Systems
Použití Pro montáž desek plošných spojů do WTW ventilační jednotky byly použity lisovací šrouby. Desky plošných spojů pro ovládací panel by měly být na ovládací část přišroubovány pomocí nylonového distančního sloupku.
Alternativa Díky lisovacím distančním sloupkům Snaptop (PEM) lze desku plošných spojů připojit pouhým “zaklapnutím”. Toto řešení snižuje počet upevňovacích prostředků a šetří montážní čas. V následujícím příkladě jsme analyzovali jak současný způsob montáže, tak jsme i zohlednili montáž lisovacích distančních sloupků Snaptop (PEM) v případě, kdy je přísun prvků ruční a kdy automatický.
Ukažte rozdíl Vyvinuli jsme analytický model, který Vám zobrazuje jak viditelné, tak i neviditelné náklady na upevňovací systém. Tento “Onkenhoutův vzorec” Vám umožní vzájemně porovnat různé možnosti a změřit dosažitelné úspory. Proto si můžete být vždy jisti, že jste si pro Váš produkt vybrali nejlepší řešení upevnění.
Závěr Ruční podávání při lisování distančních sloupků Snaptop poskytuje nejlepší výsledek. U celkových instalačních nákladů je dosaženo úspory ve výši 37%. Automatický podavač prvků není podle této analýzy optimální řešení, pokud by se musel přístroj zakoupit pouze pro tento projekt. Využití pro tento projekt je pouze 8 % z celkové kapacity. Pokud by byl přístroj používán i pro další práci, mohlo by se ušetřit až 50%. Další výhodou této metody je snížení servisních nákladů a odstranění nákladů na údržbu a výpadky.
Potřebujete technické poradenství?
Všichni naši poradci mají odborné technické vzdělání. Rádi vám pomohou, pokud máte nějaké dotazy nebo požadujete nezávaznou technickou radu.